Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

Przydatne fora o nawigacjach GPS

  05 grudzień 2022
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Becker Transit 7SL Becker Transit 7SL https://www.ceneo.pl/47154511#cid=149&crid=573356&pid=118

Tekst tem jest zbiorem potrzebnych informacji na temat aktualizacji oprogramowania w nawigacjach GPS.

Niedawno przyszło mi do aktualizacji oprogramowania nawigacji Becker tansit.7sl. Ponieważ nie posiadam nawigacji, a był to sprzęt znajomego, musiałem odświeżyć sobie wiedzę jak i co zrobić aby nic nie popsuć. Z tego powodu piszę ten tekst, aby w przyszłości nie tracić ponownie czasu na szukanie potrzebnych informacji.

Jeśli nie posiadamy karty pamięci, trzeba by było ją dokupić przed przystąpieniem do "zabawy". Ponieważ nawigacja którą aktualizuję, obsługuje karty pamięci o maksymalnej pojemności 32GB, kupiłem GOODRAM IRDM MicroSDHC 32GB. Jestem fanem polskiej marki jaką jest Goodram, więc postawiłem na sprzęt tej firmy. Dodatkowo oznaczona jest ona symbolami A2 oraz U3, co oznacza że ma całkiem fajne parametry. I jeszcze jeden szczegół o zakupie tej karty. Zamawiałęm ją przez internet w sklepie MediaExpert w cenie 28,70 zł.  Gdy pojechałem odebrać kartę pamięci (godzinę po zamówieniu), przeszedłem się po sklepie i zobaczyłem w kupowaną pamięć na półce sklepowej w cenie... 44 zł z groszem.

Na samym początku należy obowiązkowo zrobić pełny backup wszystkich plików znajdujących się na urządzeniu. Gdy już mamy kopię bezpieczeństwa, aby zaktualizować oprogramowanie bądź wgrać nowe programy należy w pierwszej kolejności odblokować nawigację. W urządzeniach Becker natknąłem się na dwa sposoby odblokowywania tych urządzeń, ale testowałem tylko jeden.

Pierwszy sposób na odblokowanie urządzenia to podmiana bootloadera nawigacji, czyli pliku NNGStart.exe (informacje zaczerpnięte z: https://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=46106).
Drugim sposobem (ten z którego skorzystałem) to podmiana oryginalnej nawigacji na panel, który umożliwia wybór z jakiego oprogramowania nawigacyjnego będziemy korzystać. W tym celu z urządzenia Becker przenosimy cały folder "navigator" na kartę pamięci (SDMMC). W miejsce oryginalnego programu wgrywamy folder ze zmodyfikowanym programem navigator (odpowiednie oprogramowanie możemy znaleźć na: https://gps-team.pl/showthread.php?1675-Odblokowanie-Becker-800x480&highlight=becker). Na sam koniec na kartę pamięci wgrywamy dodatkowy program nawigacyjny np. iGO PRIMO.

Po uruchomieniu aplikacji iGO PRIMO okazało się, że oprogramowanie nie może połączyć się z satelitami GPS. W związku z tym, należało jeszcze wskazać aplikacji port oraz szybkość przez który program ma się łączyć z GPS'em. Prawidłowe ustawienia dla Becker tansit.7sl to PORT nr 7, a szybkość 57600. Zmian tych dokonujemy w pliku sys.txt znajdującego się w katalogu głównym nawigacji iGO PRIMO. W pliku wyszykujemy fragment rozpoczynający sie od [gps] i zmianiamy parametry na odpowiednie.

Przed zmianami:

[gps]
port="auto"
baud="auto"

Po zmianach:

[gps]
port=7
baud=57600

 To chyba wszystkie najważniejsze informacje. Jeszcze tylko lista for z których korzystałem:

latino-ino

Strona internetowa: komputery-pc.info

Skomentuj

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność

Laptopy i komputery na Ceneo