Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

Testy sprzętu

Niedługo przetestuję dysk zewnętrzny Western Digital My Passport 1TB. Zobaczymy jak działa.

Ponieważ już nie wyobrażam sobie użytkowania komputera bez dysku SSD, wyposażyłem swojego OMENA w Samsung 970 EVO 500 GB na złączu M.2. Chciałbym przedstawić Wam wyniki testów wydajności. Zaznaczam, że rezultaty mogą być przekłamane, ponieważ jest to mój główny dysk i jest w dużej części już zapełniony.

W ostatnim czasie "dorobiłem się" w końcu nowego laptopa ze złączem USB 3.0 cool Postanowiłem zrobić kilka testów moich pendrive'ów. Na pierwszy ogień poszedł Transcend JetFlash 820G o pojemności 32 GB.

Zapraszam do zapoznania się z trzema wewnętrznymi tunerami TV na złącza PCI-Express ze sprzętowym koderem wideo. Nie ma wielu takich urządzeń na naszym rynku. Większość z nich to urządzenia firmy Compro, ale znalazły się także rodzynki od AverMedia oraz Leadtek'a.

Ponieważ posiadam dość leciwego laptopa (Samsung R560) postanowiłem rozszerzyć jego możliwości o obsługę USB 3.0 na złączu ExpressCard 54mm. Po przejrzeniu wielu ofert w internecie padło na kartę firmy AKE, opartą o chipset firmy NEC, który według komentarzy internautów ma bez problemu współpracować z Linux'em.

Kolejny pendrive który dla Was przetestowałem to Transcend JF780 16GB (TS16GJF780). Niestety, nie mam jeszcze kontrolera USB 3.0, więc testy pokazują jego osiągi pod USB 2.0. Pendrive ten dostępny jest w czterech wersjach pojemnościowych, od 8GB po 64GB.

Ostatnio nabyłem taniego pendrive'a pod USB 3.0 Kingston DataTraveler G4 o pojemności 8GB. To mój pierwszy pendrive na nowym standardzie USB, ale nie posiadam jeszcze kontrolera obsługującego wersję 3.0 tego złącza. Dla osób będących w podobnej sytuacji postanowiłem przeprowadzić test wydajności pod USB 2.0, może komuś się przyda.

Korzystając z "promocji" w MediaExpert kupiłem zewnętrzny dysk twardy na USB 3.0 Intenso Memory Case 2,5" 1TB. To mój pierwszy HDD na USB, Niestety nie posiadam w komputerach kontrolera USB 3.0 więc nie wykorzystam w pełni dysku, ale postanowiłem przeprowadzić mini test wydajności na USB 2.0, może się komuś przyda.

Zamierzam w niedalekiej przyszłości złożyć sobie komputer typu MediaCenter, w tym celu poszukuję płyty głównej w formacie mini-ITX. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych pozycji znalezionych w internecie. Płyty te są stosunkowo wydajne i bogato wyposażone biorąc pod uwagę ich wymiary (17 x 17 cm).

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność

Laptopy i komputery na Ceneo