Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

Twardy dysk

Aby podczas zakupu dysku twardego przeznaczonego do swojego systemu podjąć najlepszą decyzję lub aby poznać różnice pomiędzy różnymi markami dysków, należy wziąć pod uwagę kilka własności. W tym rozdziale opisze zagadnienia, jakie uwzględnić przy wyborze dysków.

Właściwa instalacja i formatowanie to podstawa wydajności i niezawodności dysku. Procedury formatowania przeprowadzamy zarówno przy instalowaniu nowego dysku, jak i bezpośrednio po skopiowaniu danych z dysku, który sprawiał wcześniej problemy.

Procedura instalowania dysku twardego w obudowie komputera przebiega podobnie jak w przypadku instalowania stacji CD lub stacji dyskietek. Niezbędne są odpowiednie śruby, wsporniki i ramki montażowe dopasowane do dysku i układu obudowy komputera.

Element komputera służący do przechowywania danych. Zawartość dysku twardego pozostaje na nim także po wyłączeniu komputera. Podstawowymi elementami dysku twardego są obracające się talerze oraz przesuwające się nad nimi głowice zapisujące dane w sektorach ścieżek. Głowice odczytują i zapisują dane na koncentrycznych okręgach zwanych ścieżkami, które są podzielone na fragmenty zwane sektorami, które najczęściej przechowują po 512 bajtów.

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność

Laptopy i komputery na Ceneo