Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

Inkscape - zaawansowany i bezpłatny edytor grafiki wektorowej

  31 sierpień 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustracja pochodzi z deviantart.com Ilustracja pochodzi z deviantart.com http://12055.deviantart.com/art/Thinking-Of-Fun-115491184

Inkscape jest zaawansowanym oprogramowaniem do tworzenia grafiki wektorowej na systemy operacyjne Linux, Windows oraz Mac OS X.

Jest używany zarówno przez profesjonalistów jak i hobbystów na całym świecie, do tworzenia różnorodnych grafik, takich jak ilustracje, ikony, loga, wykresy, mapy oraz grafiki internetowe.

Inkscape jest rozpowszechniany na zasadach open source i może zastąpić płatne programy takie jak Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand czy Xara X. To co wyróżnia Inkscape spośród podobnych programów to zapisywanie prac w SVG (Scalable Vector Graphics), otwartym standardzie W3C opartym na XML'u.

Inkscape oferuje możliwość łatwej pracy z krzywymi, obiektami, tekstem itp. oraz umożliwia również użycie kilkudziesięciu fajnych efektów.

Okno programu Inkscape

Wielką zaletą Inkscape jest spora ilość darmowych kursów obsługi edytora, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Podstawy programu możemy poznać bezpośrednio w programie, wybierając z menu Pomoc -> Przewodniki, które są w języku polskim. Natomiast wybierając Pomoc -> "Podręcznik programu Inkscape", zostaniemy przeniesieni na stronę z instrukcją programu i licznymi przykładami. Pokazane zostaną nam tam efekty końcowe działania dostępnych w programie filtrów. Kilka linków do kursów znajdziemy również bezpośrednio na oficjalnej stronie edytora.

Niestety, nie wszędzie jest tak pięknie. Program przy bardziej skomplikowanych projektach potrafi się zawiesić, co skutkuje całkowitą utratą pracy, aż do momentu ostatniego zapisu.

Błąd programu Inkscape często występujący przy bardziej skomplikowanych pracach

Nie mam już nic więcej do dodania. Więc kto lubi bawić się grafiką, zachęcam do zainstalowania i przetestowania tego całkiem fajnego programu. Wystarczy go poznać, a ograniczeniem dla naszych prac staje się wyłącznie nasza wyobraźnia, kreatywność i fantazja.

Polecane strony dotyczące Inkscape:

latino-ino

Strona internetowa: komputery-pc.info

Skomentuj

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność

Laptopy i komputery na Ceneo