Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

Komunikator Skype

  28 lipiec 2010
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skype to darmowy program służący do równie darmowych rozmów przez internet bez konieczności oglądania jakichkolwiek reklam. Połączenie nawiązywane jest pomiędzy dwoma użytkownikami aktualnie używającymi Skype. Działanie programu jest bardzo podobne do działania innych komunikatorów internetowych.

Rozmowy i wideo mają wyjątkowo dobrą jakość i są bezpieczne dzięki pełnemu systemowi szyfrowania. Wielką przewagę nad Gadu Gadu czy Tlenem ma dlatego, że jest programem bardzo zaawansowanym, dlatego działa prawie zawsze, niezależnie od tego w jakiej jesteś sieci, jakiego używasz firewalla czy systemu operacyjnego. Skype ma swoje wersje do OS-ów takich jak Windows, Linux, Mac OS X oraz Pocket PC. Dzięki temu możesz komunikować się ze znajomymi którzy używają różnych systemów operacyjnych.

{loadposition adsense2}

Również utrudnieniem nie powinny być wymagania sprzętowe Skype, które jak na dzisiejsze czasy są niewielkie. Powinien on swobodnie działać na komputerze z procesorem 400Mhz, 128Mb RAM, 10MB wolnego miejsca na dysku. Dodatkowo potrzebne będą słuchawki i mikrofon oraz połączenie z internetem. Skype działa na każdym stałym łączu internetowym jak również na prawie każdym modemie. Minimalna wymagana prędkość modemu to 33,6Kb/s.

Okno programu Skype

Skype umożliwia równiez przesyłanie plików między komputerami. Dodatkowym plusem tej opcji jest brak ograniczenia co do rozmiarów pliku jaki można przesłać oraz brak ograniczenia ilości wysyłanych plików jednocześnie. Przesyłanie plików ograniczone jest tylko szerokością pasma internetowego oraz rozmiarami wolnego miejsca na twardym dysku w komputerze odbiorcy.

Inne dostępne usługi:

  • SkypeOut - umożliwia realizowanie za pośrednictwem Skype połączeń z tradycyjnymi numerami telefonicznymi na całym świecie.
  • SkypeIN - możliwość zamówienia numeru na który Twoi znajomy będą do Ciebie dzwonić telefonu komórkowego lub stacjonarnego, jednak to Oni zapłacą za połączenie.
  • Poczta głosowa - kiedy nie jesteśmy zalogowani czy nie mamy ochoty rozmawiać to osoba dzwoniąca może nam się nagrać na tzw. sekretarkę.
  • SMS - możemy wysyłać i odbierać krótkie wiadomości tekstowe.

Skype korzysta z technologii peer-to-peer (P2P). Całe połączenie nawiązywane jest za pomocą internetu. SkypeOut natomiast wykorzystuje zupełnie inną technologię, jest to technologia Voice-over-IP (VoIP). Twój głos przesyłany jest do serwera Skype skąd już za pomocą łączy telefonicznych przekazywany jest na dowolny numer stacjonarny, bądź komórkowy na całym świecie.

Skype to oprogramowanie niezwykle proste w obsłudze. Kto potrafi obsługiwać Windows i używać telefonu, od razu poczuje się swojsko w Skype. Program działa równie sprawnie i jest równie prosty w obsłudze na innych platformach, które oferuje Skype (Pocket PC, Linux, Mac OS X).


Strony związane z komunikatorem Skype

latino-ino

Strona internetowa: komputery-pc.info

Skomentuj

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność

Laptopy i komputery na Ceneo