Laptopy i komputery - wybierz na Ceneo.pl

Tunery TV na PCI-Express ze sprzętowym koderem wideo

  23 listopad 2012
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Zapraszam do zapoznania się z trzema wewnętrznymi tunerami TV na złącza PCI-Express ze sprzętowym koderem wideo. Nie ma wielu takich urządzeń na naszym rynku. Większość z nich to urządzenia firmy Compro, ale znalazły się także rodzynki od AverMedia oraz Leadtek'a.

Przedstawiane przeze mnie karty to:

 • AVerTV Ultra PCI-E RDS
 • Leadtek WinFast PXDVR3200 H PCI-Ex1
 • Compro VideoMate Vista E900F

AVerTV Ultra PCI-E RDS

AVerTV Ultra PCI-E RDS - Tuner telewizyjny Tuner od AverMedia to hybrydowa karta telewizyjna z zaimplementowaną sprzętową technologią kompresji wideo do MPEG-2. Umożliwia odbiór telewizji analogowej, cyfrowej DVB-T oraz radia. Obsługuje dźwięk stereo w systemach SAP, A2 oraz NICAM.

Tuner został zaopatrzony w złącza wejściowe anteny TV oraz FM, S-Video, Composite oraz czujnika pilota.

Urządzenie wysposażono w oprogramowanie AVerTV w wersji 6.3. Umożliwia ono nagrywanie telewizji analogowej i cyfrowej za pomocą kodeka MPEG-2, natomiast za pomocą kodeka H.264 możemy nagrywać programy w rozdzielczości przystosowanej do odtwarzania na PSP i iPoda (320x240). Oprogramowanie umożliwia wyłączenie komputera po zakończonym nagrywaniu oraz wybudzenie PC-ta ze stanu S3 (uśpienie) oraz S4 (hibernacja) aby nagrać wcześniej zaprogramowaną audycję.

Więcej informacji:

Sprawdź ceny AVerTV Ultra PCI-E RDS w porównywarkach cen:

Leadtek WinFast PxDVR3200 H

Leadtek WinFast PxDVR3200 H - Tuner telewizyjny Kolejne urządzenie WinFast PxDVR3200 H to hybrydowy tuner od Leadtek'a. Karta ta również pozwala odbierać telewizję analogową, cyfrową (DVB-T) oraz radio FM. Tuner ma wbudowany kodek H.264, który odciąża procesor PC-ta podczas nagrywania audycji TV.  Podobnie jak AVerTV potrafi wybudzić komputer o określonej godzinie na którą zaplanowano nagrywanie programu, a dzięki pilotowi możemy zdalnie włączać i wyłączać PC-ta.

Ciekawa jest możliwość podłączenia do komputera dwóch kart WinFast PxDVR3200 H, umożliwia to jednoczesne oglądanie kilku porgramów. Można wówczas równocześnie np. oglądać jeden kanał TV i nagrywać drugi lub oglądać TV na jednym tunerze, a do drugiego możemy podłączyć kamerę umieszczoną w pokoju dziecka i obserwować co nasz urwis robi. W takim zestawieniu mamy aktywne opcje PIP (picture in picture), POP (picture on picture) oraz PAP (picture and picture).

Oprogramowanie umożliwia nagrywanie programów w formacie nadającym się do wypalenia bezpośrednio na VCD, Super-VCD lub DVD (DirectBurn), posiada również opcję Time Shifting oraz Live Boardcasting (publikowanie materiału wideo "na żywo" w internecie).

Więcej informacji:

Sprawdź ceny Leadtek WinFast PxDVR3200 H w porównywarkach cen:

Compro VideoMate Vista E900F

Compro VideoMate Vista E900F - Dualna karta TV Ostatnia karta TV którą tu przedstawię to narbardziej zaawansowany tuner ze stajni Compro. VideoMate Vista E900F to urządzenie wyposażone w podwójny hybrydowy tuner analogowo cyfrowy (DVB-T) oraz w sprzętowe kodery MPEG-1/2/4 oraz radio FM. Dwa tunery TV pozwalają jednocześnie i niezależnie odbierać dwa programy w konfiguracji:

 • DVB-T + DVB-T;
 • DVB-T + telewizja analogowa;
 • telewizja analogowa + telewizja analogowa.

VideoMate Vista E900F jako jedyna z przedstawianych kart umożliwia automatyczne uruchamianie komputera na czas zaplanowanych nagrań ze stanu wyłączenia (S5) oraz tak jak pozostałe ze stanu hibernacji (S4) lub wstrzymania (S3), a po zakończeniu nagrań wyłącza PC-ta. Tuner cyfrowy obsługuje sygnał SDTV i 1080i HDTV (jeśli jest nadawany).

Aplikacja ComproDTV w którą wyposażony został tuner oferuje funkcje PIP (Picture In Picture) i POP (Picture Out Picture), które umożliwiają użytkownikowi oglądanie jednocześnie dwóch programów TV na żywo lub TV na żywo i odtwarzanie wcześniej nagranych plików wideo. Oprogramowanie posiada również opcję "Timeshifting" - funkcję zatrzymania programu odbieranego na żywo i kontynuacji oglądania z opóźnieniem. Audycję oglądaną w TV analogowej i cyfrowej możemy w czasie rzeczywistym  bezpośrednio zapisać na dysk DVD.

Więcej informacji:

Sprawdź ceny Compro VideoMate Vista E900F w porównywarkach cen:

Inne karty ze sprzętowym kodekiem wideo

 • Compro VideoMate Vista E900F
 • Compro VideoMate Vista E850F
 • Compro VideoMate Vista E800F
 • Compro VideoMate Vista E600F
 • Compro VideoMate E800
latino-ino

Strona internetowa: komputery-pc.info

Artykuły powiązane

Skomentuj

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność