Podzespoły na Ceneo.pl

Firefox

  15 listopad 2009
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firefox to darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie, dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X. Jest mała i szybka, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości.

Możliwości:

  • Blokada wyskakujących okienek;
  • Przeglądanie w kartach;
  • Dynamiczne zakładki - kanały RSS;
  • Rozszerzenia;
  • Bezpieczeństwo;

Blokada wyskakujących okienek

PopupFirefox blokuje denerwujące okienka popup. Doświadczysz dzięki temu Sieci takiej, jaka miała być - spokojna, wygodna i dostępna. Niektóre strony wykorzystują jednak wyskakujące okienka sensownie i przydatnie. Kiedy Firefox blokuje okienko, wyświetla w pasku statusu odpowiednią ikonę. Po kliknięciu na nią wyświetlona zostaje lista stron, które otwierały wyskakujące okienka. Dzięki niej możesz konkretnym witrynom zezwolić na otwieranie nowych okien.

Przeglądanie w kartach - surfuj szybciej!

Mozilla Firefox sprawia, że przeglądanie stron www jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki możliwości przeglądania w kartach. Przeglądanie w kartach zmienia sposób, w jaki korzystasz z Internetu, pozwalając na otworzenie strony w karcie będącej w tle i czytanie jej, kiedy będziesz gotowy. Żadnych denerwujących nowych okien, nie potrzeba też menu kontekstowych, po prostu przytrzymaj Ctrl podczas klikania na odnośnik albo użyj środkowego przycisku myszy.

Zakładki

Przeglądanie w kartach sprawia, że surfowanie po Internecie staje się szybsze i bardziej wydajne. Możesz się skoncentrować na czytaniu konkretnej strony, a nie co chwila przełączać okienka. Podczas czytania każdej strony, odnośniki, które otworzyłeś ładują się w innych kartach - w tle. Zatem kiedy jesteś gotowy, by je czytać, one już na Ciebie czekają. Wydaje się, że to prosty pomysł, ale przeglądanie w kartach jest nową jakością w przeglądaniu stron. Firefox daje Ci najprostszą i najbardziej intuicyjną wersję przeglądania w kartach.

Dynamiczne zakładki - kanały RSS i Atom

Kanały RSS i kanały Atom to na bieżąco odświeżane linki do najświeższych informacji, oferowane przez wiele witryn internetowych, w tym serwisy informacyjne, portale a także blogi. Firefox posiada wbudowany czytnik kanałów RSS i Atom. Kanały takie możesz umieścić w Zakładkach, w tym na pasku Zakładek.

Kiedy na danej witrynie pojawi się nowa wiadomość, Firefox natychmiast automatycznie umieści ją wewnątrz folderu dynamicznych zakładek. Nie musisz więc odwiedzać danej strony, by sprawdzić, czy jest na niej coś nowego. Zajrzyj tylko do swoich Zakładek!

Rozszerzenia

Rozszerzenia to małe programy (lub wtyczki) które dodają nową funkcjonalność do Firefoksa. To może być wszystko, od przycisku po zupełnie nową funkcje, jak gesty myszy. Wspaniałą rzeczą w przypadku rozszerzeń jest to, że pozwalają one Firefoksowi pozostać małym i czystym. Każdy kto potrzebuje więcej funkcji może pobrać odpowiedne rozszerzenie. Z podstawową znajomością języków takich jak XML, CSS i JavaScript możesz także z łatwością stworzyć własne rozszerzenia.

Bezpieczeństwo

Specjaliści od bezpieczeństwa uważają Mozillę Firefox za przeglądarkę znacznie bezpieczniejszą niż wiodąca przeglądarka konkurencyjnego producenta.

Strony związane z przeglądarką Firefox

latino-ino

Strona internetowa: komputery-pc.info

Skomentuj

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Warto zobaczyć

Reklama

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność